BLOG

ELEKTRİKLİ ŞÖMİNE NASIL ÇALIŞIR

Elektrikli ısıtıcımı şöminemi?

Herşey den önce elektrikli şömine diyince aklımıza ısıtıcılar gelmemelidir. Elektrikli şömineler daha büyük alanlarda sabit kullanılan, dışı taş veya ahşap gibi malzemeler ile kaplanan şömine çeşitlerinden birisidir.

Elektrikli şömine nasıl çalışır?

Elektrikli şöminenin temel parçasını elektrikli şömine haznesi oluşturmaktadır. Bu hazne elektronik bir aksam olup, çevresi aluminyum veya demir saç ile kaplanmış, ön görünür yüzeyi ısıya dayanıklı cam ile kapatılmış, elektronik kontrol kartı ve efekt malzemeleri ile bir bütün oluşturan bir malzemeledir. Elektrikli şömine haznesi yerli veya ithal olabilmektedir.

Elektrikli şömine dış giydirmesi

Elektrikli şömine haznesinin yanında diğer önemli husus bu haznenin konulacağı alan ve yapılacağı dış giydirmesidir. Bizler Aydın Şömine olarak elektrikli şömineyi bir bütün olarak değerlendirmekte ve buna göre müşterilerimize yönlendirme yapmaktadyız. Doğal taş, ahşap, ytong gibi birçok malzeme ile birlikte elektrikli şömineyi tamamlayarak müşteriye teslim etmekteyiz.

Elektrikli şöminenin özelliklerini içerisinde bulunan hazneden almaktadır. Bunlar akıllı telefon uygulaması veya kumanda ile kolaylıkla yönetilebilir cihazlardır. Bu cihazlar bluetooth bağlantı ile bir hoparlöre dönüşürken, kendi içerisinde bulunan hafıza kartı ile müzik yüklenebilir elektrikli şömine hazneleridir. Farklı desen ve renkler de ateş efektinin yanında yine farklı seslerde odun yanma seside eklenmektedir. Elektrikli şömine 220V ile çalışabilen evinizdeki bir televizyondan farkı olmayan şöminelerdir. Yapay şömine olarak da adlandırılan bu şömine modelleri günümüzde kolay kurulum ve kullanımdan dolayı rağbet görmektedir.

Diğer Yazılar

image

Elektrikli Şömineler Isıtır Mı

Admin. 15 Feb 2022. 3.