BLOG

ELEKTRİKLİ ŞÖMİNE TV ÜNİTESİ

Elektrikli Şömine TV Ünitesinde Kullanılır Mı?

Bu sorunun kısa cevabı evet olup, uzun cevabı aşağıdadır.Elektrikli şömineler ısı kaynağını doğrudan ısınan açık rezistanslarla değil, korunaklı rezistansın ısıttıyı havayı dışarı vurarak ısıtmaktadır. Bu nedenle TV üniteleri için güvenli bir ısı kaynağı sağlamaktadır. TV ünitelerinin artık vazgeçilmez parçası olmaya aday elektrikli şömineler de dekoratif amaçlı olarak son dönemlerde çok tercih edilmektedir. Burada dikkat edilmesi gereken husus TV ünitesi ölçüleri ile elektrikli şömine ölçülerinin bir biri ile uyumlu olmasıdır. Plazma model elektrikli şömineler TV ünitelerinde daha çok tercih edilen modellerdir.

Elektrikli şömine TV ye zarar verirmi?

Elektrikli şömine tv ünitelerinde tercih edilirken görsel kirliliğe girmemek gerekir. Özellikle TV ile şömine arasında belli bir mesafenin olması tercih edilmelidir. Çünkü elektrikli şöminenin hareketli alev görseli TV izlerken dikkat dağınıklığına sebep olabilmektedir. Ayrıca elektronik bir cihaz olan TV nin (kısa devre, aşırı ısınma, v.b.) zarar görmemesi için de mesafenin korunması önemli bir hususdur.

İstediğiniz Ölçülerde Elektrikli Şömine

Plazma elektrikli şömine modelleri standart ölçülerde kullanılmasının yanında Aydın Şömine olarak bizler müşterinin istediği ölçülerde de üretilen yerli UMT Elektrikli Şömine haznelerini kullanmaktayız. Böylece TV ünitesi için en ideal ölçü ve ebatlardaki elektrikli şöminiyi güvenle kurulumunu yaparak teslim etmekteyiz.

Diğer Yazılar

image

Elektrikli Şömineler Isıtır Mı

Admin. 15 Feb 2022. 3.