BLOG

ELEKTRİKLİ ŞÖMİNELER ISITIR MI

Elektrikli Şömineler Isıtır Mı?

Öncelikle şunu belirtmek isteriz ki elektrikli şömineler hiçbir zaman doğal odunla yanan bir doğal şömine kadar ısıtamaz. Elektrikli şömineler daha çok dekoratif amaçlı olarak kullanılmaktadır. Doğalgazlı evlerde çokca tercih edilmesinin sebebi de dekoratif amaçlı olmasından kaynaklanmaktadır. Ambiansı yüksek ortamlar oluşturmak için kullanılan bu şöminelerden ısı anlamında beklentimiz yüksek olmamalıdır.

Elektrikli şömine de ne ye dikkat edilmeli?

Elektrikli şömine yapay bir şömine olduğu için ısı kaynağı olarak içerisinde kullandığı haznenin özellikleri bizlere ısınma konusunda ipucu vermektedir. Elektrikli şömine ön ızgaralardan sıcak hava üfleyerek ısı yaymaktadır. Burada 1000W dan 2000W a kadar ısıtma kapasitesine sahip şömineler mevcuttur. Odanın metre kare alanı ikinci önemli noktadır. 30 metre kare den büyük odalarda ısı yetersiz kalacaktır. Bu nedenle elektrikli şömineleri doğalgazın yanında destekleyici bir ısı kaynağı olarak kullanmak daha doğru bir yaklaşım olacaktır.

Elektrikli Şömine Uzmanı

Aydın Şömine olarak bizler elektrikli şöminenin öncelikli amacının dekorasyon olduğunu ısı kaynağı olarak da sadece destekleyici olabileceğini müşterilerimize özellikle vurgulamaktayız.

Diğer Yazılar

image

Elektrikli Şömineler Isıtır Mı

Admin. 15 Feb 2022. 3.